Штамповані і литі колеса. Переваги і недоліки.

Хотілося б поговорити відверто і по суті. Які переваги дають власникові автомобіля легкосплавні колеса в порівнянні з штампованими?

У нашій країні середньостатистичний власник автомобіля - це щасливий володар вживаної іномарки або ВАЗа. Для таких автовласників литі колеса перш за все - це більш красивий зовнішній вигляд автомобіля дозволяє виділити свою «ластівку». Правда зараз на ринку продається велика кількість колісних ковпаків, які здатні закрити штамповані диски і облагородити автомобіль.

Литі колеса відрізняються від штампованих меншою вагою, а отже дозволяють зменшити безпружинну масу автомобіля, що має позитивно позначитися на плавності ходу автомобіля. Але це все теорія, а тепер давайте повернемося до буднів автомобіліста.

Якщо в теплу суху погоду водії на наших дорогах ще нишпорять між ямок і каналізаційними люками, то під час дощу або сніг їзда нагадує ходіння по мінному полю. Ніколи не знаєш з яким втратами вискочиш з чергової ями.

Для штампованих коліс це може обернутися погнутим ободом, при цьому машина збереже курсову стійкість. Лите колесо при сильному ударі може зруйнуватися, що призведе до втрати управління автомобілем і ДТП. Висновки очевидні.

Ціна штампованого колеса на ринку нижче в два рази по порівнянь з литим. Також, з огляду на велику різноманітність литих коліс, рідне колесо буде знайти не просто, та й в магазині найчастіше їх продають попарно. Тоді виходить - зруйнувалося одне лите колесо, купи два, а їх ціна буде дорівнює комплекту з чотирьох штампованих коліс. Цікава математика виходить, правда не на користь автолюбителя.

Серед автолюбителів існує помилкова думка, що для сталевих штампованих коліс не можуть бути забезпечені показники точності виготовлення, аналогічні литим. Сучасні технології підприємств, що спеціалізуються на виготовленні штампованих коліс, дозволяють забезпечувати мінімальні значення радіального і торцевого биття, статичного дисбалансу. Сучасні штамповані колеса відповідають найжорсткішим вимоги міжнародних стандартів.

І так, що ж краще - красивий литий блиск або холодний штампований прагматизм. Вибір за вами. Удачі на дорогах!