Порівняльні випробування кременчуцьких коліс і коліс інших виробників

ПрАТ «Кременчуцький колісний завод» має в своєму складі центр випробувань коліс, оснащений унікальним випробувальним обладнанням, яке дозволяє проводити всі види випробувань автомобільних коліс, на відповідність Європейським правилам ЄЕК ООН і стандартам України.

ПрАТ «Кременчуцький колісний завод» має в своєму складі центр випробувань коліс, оснащений унікальним випробувальним обладнанням, яке дозволяє проводити всі види випробувань автомобільних коліс, на відповідність Європейським правилам ЄЕК ООН і стандартам України.

Атестати акредитації центру випробувань на відповідність вимогам Європейського стандарту ISO / IEC 17025: 2005, видані Національним агентством з акредитації України дають центру право на проведення сертифікаційних випробувань в системі сертифікації УкрСЕПРО .

Програма випробувань коліс включає в себе контроль основних геометричних параметрів, а також стендові випробування на втому при згинанні з обертанням і динамічної радіальному навантаженні, випробування на герметичність (коліс під безкамерні шини).

Крім продукції, що випускається на ПрАТ «КрКЗ», в центрі випробувань постійно проводяться випробування коліс, що виготовляються як на підприємствах країн СНД, так і в країнах далекого зарубіжжя. Випробування виконуються на відповідність Правилам ЄЕК ООН №124 «Єдині технічні приписи щодо офіційного затвердження дорожніх коліс для легкових автомобілів і їх причепів» і ДСТУ 3-88-190-99 (ОСТ 37.001.404-97) «Колеса сталеві для пневматичних шин. Методи випробувань ». Так, на сьогоднішній день в центрі пройшли випробування колеса для вантажних і легкових автомобілів таких відомих світових брендів як "Hayes Lemmerz" (Німеччина), "Isuzu" (Японія), "Jantsa" (Туреччина), "FAW" та "Megaforge" ( Китай), "DEF" (Польща), "Євро-Тапоя-Диск" (Узбекистан), ГАЗ і ВАЗ (Росія).

Виконавши порівняльний аналіз результатів випробувань кременчуцьких коліс і коліс світових виробників, можна зробити наступні висновки. За основними геометричними характеристиками (основні розміри обода і диска, торцеве і радіальне биття), зовнішнім виглядом і якістю покриття кременчуцькі колеса відповідають чинним Європейським стандартам ETRTO і гідно займають провідне місце на одному рівні з лідерами світового колісного ринку.

Однак, остаточні і об'єктивні висновки про працездатність коліс можуть бути зроблені тільки за результатами стендових випробувань, якими є випробування на втому при згинанні з обертанням і при динамічному радіальному навантаженні. Результати стендових випробувань однозначно вказують, що циклічна довговічність коліс виробництва ПрАТ «Кременчуцький колісний завод» перевищує нормативні показники вітчизняних стандартів та Європейських правил ЄЕК ООН, які встановлюють вимоги до випробувань колісної продукції та критерії відповідності. А в порівнянні з колесами провідних світових виробників, кременчуцькі колеса за показником втомної міцності при вигині з обертанням навіть перевершують західні аналоги і колеса, що випускаються в країнах СНД.