Сучасні автомобільні колеса - новий рівень якості

Всім знайомий термін «сталеві штамповані диски» (колеса). Однак далеко не всі уявляють, що за цим визначенням стоїть не просто давно винайдена конструкція «обід + диск», а сучасна і високопродуктивна технологія.

Виробництво ободів сталевих коліс є унікальним і спеціальним. Тільки на перших етапах виробничого процесу можна побачити класичні технології у вигляді: операцій порізки рулонного металу на заготовки і завивка заготовки в обечайку. Надалі використовується спеціальне обладнання: зварювальні машини для контактного зварювання обичайки, профіліровочниє і формотворчих верстати, виконується калібрування обода і пробивається вентильний отвір. Слід відзначити 100% контроль герметичності обода для безкамерної шини. Диски коліс дійсно штамповані. Виготовляються за 6-8 операцій і відображають в своєму виробництві всі види обробки листового металу тиском: вирубку заготовки, пробивання отворів, формування, витяжку, карбування.

Для отримання готового колеса виробляється запресовка диска в обід. Після цього виконується автоматична дугова зварка деталей. Колеса в зборі проходять 100% контроль по биттю. Це дуже важливий параметр для досягнення якісних характеристик колеса в зборі з шиною. Останнім штрихом у виробництві коліс є пофарбування В даний час пропонується різні варіанти забарвлення: катафорезної грунтовки, рідкі емалі, полімерні порошкові покриття.

Кожна велика партія коліс поставляється в торговельні точки після стендових випробувань відібраних екземплярів в спеціальному акредитованому випробувальному центрі з отриманням відповідного сертифіката. Про те, що колесо відповідає всім необхідним нормам можна судити по наявності спеціального маркування:

sx2

  1. торгова марка або назва підприємства-виготовлювача
  2. країна виробник
  3. рік і місяць випуску
  4. умовне позначення профілю обода
  5. виліт обода, мм
  6. максимальне статичне навантаження, кгс
  7. позначка, що підтверджує наявність сертифіката відповідності в Україні
  8. код органу, що видав сертифікат в Україні
  9. позначка обігу на ринку Російської Федерації
  10. умовне позначення колеса

Наявність даного знаку на колесі для його продажу в Росії обов'язкова Ннаявність даного знаку на колесі для його продажу в Україні обов'язкова

В даний час ринок автомобільних запчастин насичений колесами сумнівного азіатського виробництва, тому, перш ніж придбати колеса, поцікавтеся наявністю на самих колесах спеціальних символів сертифікації, знаків звернення на ринку, допустимого навантаження, вильоту диска та ін. І не зайвим буде попросити у продавця і копію сертифіката якості.