Порівняльні випробовування кременчуцьких коліс і коліс інших виробників

ПрАТ «Кременчуцький колісний завод» має центр випробувань коліс, який проводить усі види випробувань автомобільних коліс на відповідність Європейським правилам ЄЕК ООН і стандартам України та РФ.

 

ПрАТ «Кременчуцький колісний завод» має центр випробувань коліс, який проводить усі види випробувань автомобільних коліс на відповідність Європейським правилам ЄЕК ООН і стандартам України та РФ.

Атестати акредитації центру випробувань на відповідність вимогам Європейського стандарту ISO|IЕС 17025:2005 видані Національним агентством з акредитації України та Фєдеральним агентством з техрегулювання і метрології РФ, дають центру право на проведення сертифікаційних випробувань у системах сертифікації УкрСЕПРО та ГОСТ Р.

Програма випробувань коліс включає контроль за основними геометричними параметрами та стендові випробування на герметичність при вигині з обертанням і динамічному радіальному навантаженні, випробування на герметичність (коліс під безкамерні шини).

У центрі випробувань постійно проводяться випробування коліс, що виготовляються в країнах СНД та дальнього зарубіжжя. Випробування виконуються на відповідність Правилам ЄЕК ООН №124 «Єдині технічні приписи щодо офіційного затвердження коліс для легкових автомобілів та їх причепів» і ГСТУ 3-88-190-99 (ОСТ 37.001.404-97) «Колеса сталеві для пневматичних шин. Методи випробувань». У центрі пройшли випробування колеса для автомобілів таких відомих брендів як Hayes Lemmerz (Німеччина), Isuzu (Японія), Jantsa (Турєччина), FAW і Megaforge (Китай), DEF (Польща), «:Евро-Тапо-Диск» (Узбекистан), ГАЗ і ВАЗ (Росія).

Виконавши порівняльний аналіз результатів випробувань кременчуцьких коліс і коліс світових виробників, можна зробити такі висновки. За основними геометричними характеристиками (основні розміри ободу і диску, торцеве і радіальне биття), за зовнішнім виглядом і якістю покриття кременчуцькі колеса відповідають діючим Європейським стандартам ETRTO.

Проте остаточні висновки про працездатність коліс можуть бути зроблені за підсумкєми стендових випробувань. Результати стендових випробувань вказують на те, що циклічна довговічність кременчуцьких коліс перевищує нормативні показники вітчизняних стандартів і Європейських правил ЄЕК ООН, які встановлюють вимоги до випробувань колісноі продукцїі і критеріі відповідності.

Порівняно з колесами провідних світових виробників кременчуцькі колеса за показником втомної міцності при вигині з обертанням навіть перевершують західні аналоги і колеса, що випускаються в країнах СНД.