60 років

60 років історії колісного заводу пройдені і можна підвести підсумки: історичний період становлення продовжився роками стрімкого успішного розвитку підприємства.

Коссе Володимир Гергійович

Голова Правління - генеральний директор
ПрАТ «Кременчуцький колісний завод»

Відлік часу в літописі колісного заводу, який отримав статус всесоюзного значення, розпочато 10 січня 1961 року. Саме в цьому році на базі цеху був створений Кременчуцький завод з виробництва сталевих коліс, який у 60-80 роках минулого століття відігравав дуже важливе значення в машинобудівній галузі країни. А саме, у становленні та розвитку сільськогосподарського і автомобільного виробництва. Адже тільки-но на конвеєрах з’являлися нові трактори, комбайни, автобуси, вантажівки та легковики, то забезпечувалися вони саме КРЕМЕНЧУЦЬКИМИ КОЛЕСАМИ.

За 60-тирічний шлях свого становлення та ефективного розвитку завод перетворився на потужне багатопрофільне колісне виробництво. У непростих кризових для української економіки 90-х роках минулого століття трудовий коллектив заводу зберіг виробництво і вийшов на позиції європейського та світового визнання

В 1994 році «Кременчуцький колісний завод», рухаючись шляхом приватизації, перетворений у відкрите акціонерне товариство. В 1995 році в Угорщині було створене зовнішньоторговельне представництво Кременчуцького колісного заводу "Trans Wheels & Tyres". В 1996 році підприємство наращує випуск коліс до 3,5 млн. шт коліс на рік для всіх типів легкових автомобілів країн СНД, а в 2001 році освоєно виробництво коліс до легкових іномарок. В 2003 році на підприємстві організований новий напрямок діяльності – виробництво вантажних причепів до легкових автомобілів власної конструкторської розробки. В 2007 році впроваджено технологію виготовлення коліс з розкатними дисками за методом «Flow-forming».. В 2013 році підприємством освоєні технології виробництва коліс з 15-ти градусними посадочними полицями для тракторів і комбайнів, великих сільгосппричепів і лісової техніки.

Сьогодні ПрАТ «Кременчуцький колісний завод» - це сучасне спеціалізоване підприємство з проектування та виробництва викоякісних сталевих холодноштампованих коліс до сільськогосподарської та автомобільної техніки.

Технічні можливості підприємства дозволяють виготовляти колеса діаметром від 12 до 54 дюймів і шириною від 4 до 36 дюймів. На виробничих лініях підприємства виробляється понад 2000 модифікацій коліс, але гордістю заводу є виробництво крупногабаритних коліс до високопродуктивних комбайнів вітчизняного і імпортного виробництва: «Torum», «Acros», «Vector», РСМ, «Нива-Эффект», «Полісся», «Славутич», «Єнисей», «Jaguar», «Mega», «Tucano», «Dominator», «John Deere», «Deutz Fahr», «Case», «Massey Ferguson», «Holmer», «New Hоlland» та енергонасичених тракторів: МТЗ, ХТЗ, ЮМЗ, «Кіровець», «Case», «John Deere», SDF, «New Hоlland», посівних комплексів «Horsch» і різної сільськогосптехніки. Особливе місце в асортименті продукції займає унікальний спектр аграрних коліс з діаметром ободу до 54 дюймів до оприскувачів, а також виробництво систем здвоювання коліс до тракторів.

Лінії по виготовленню крупногабаритних коліс

Для забезпечення корозійної стійкості лакофарбового покриття коліс на Кременчуцькому колісному заводі з 2003 року застосовуються технології фарбування порошковими поліестерними фарбами, а з 2008 року ґрунтування методом катафорезу. Для забезпечення збереження продукції при доставці її споживачам використовуються сучасні технології упаковки готової продукції.

Лінія порошкового фарбування Лінія фарбування методом катафорезу Лінія пакетування

Найголовнішим приорітетом підприємства є політика дотримання високої якості колісної продукції. З 2002 року Кременчуцький колісний завод є повноправним членом Європейської технічної організації з шин та ободів (E.T.R.T.O) та увійшов до складу Євпропейської організації виробників коліс (EUWA). В 2020 році Кременчуцький колісний заводу отримав на продукцію сертифікат відповідності в Україні і застосовує систему менеджменту якості згідно з вимогами міжнародного стандарту ISO 9001:2015 (Система управління якістю).

Висока якість та надійність торгової марки Кременчуцькі колеса здобули визнання не тільки в Україні, а і поза її межами. Колісна продукція експортується в самому широкому діапазоні: від Євразії до Австралії. Підтвердженням вагомих здобутків Кременчуцького колісного заводу і європейського та світового визнання якості його продукції стали престижні міжнародні та національні нагороди.

Знаковим, з точки зору розвитку, для колісного заводу став 2020 рік - у цьому році змінилися головні акціонери. Одним з основних акционерів стала компанія «EMI Deutschland GmbH HRB» з Німеччини.

В лютому цього ж року, в дуже складні економічні часи для ПрАТ «Кременчуцький колісний завод», підприємство очолив Коссе Володимир Георгійович, який зайняв посаду Голови Правління-генерального директора. Завдяки організаційному талантові та вмілому використанні стратегічного менеджменту в кризовій економічній ситуації, Володимир Георгійович разом з командою професіоналів зміг не тільки втримати підприємство, а й вивести його на підйом. Збереження інтелектуального кадрового потенціалу та розвиток виробництва – ось основні напрямки командної роботи. Сьогодні вже стабільно зростають обсяги реалізації продукції, розширюються ринки збуту та відновлюється співпраця з підприємствами, на які через складний фінансово-економічний стан на ПрАТ «КрКЗ» поставки коліс були припинені. З початку 2020 року була проведена робота по реструктуризації кредитних портфелів - сплачено більше 40 млн. грн. кредитів і фінансова ситуація на заводі помітно покращилася. Після проведення ряду переговорів відновлена співпраця з АТ «Петербурзський тракторний завод». Також, в 1 кварталі 2020 року на колісному заводі експерти німецької компанії «CLAAS» успішно провели валідаційний аудит виробничіх можливостей ПрАТ «КрКЗ» на відповідність вимогам «CLAAS» і в жовтні відновлені поставки коліс.